TOMSON
ul. Arkuszowa 135
01-934 Warszawa
tel: +48 514 343 791
biuro@zwalczanieowadow.pl

Usuwanie gniazda os

Osy to owady, które teoretycznie nie stanowią poważnego zagrożenia dla życia człowieka. Ich ukąszenie jest jednak bardzo bolesne, dlatego w przypadku powstania gniazda os w pobliżu zaludnionych miejsc, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Samodzielne zwalczanie tych owadów może bowiem skutkować poważnymi obrażeniami. Jako profesjonalna firma z Warszawy, specjalizująca się w likwidacji gniazda os, oferujemy Ci swoje kompleksowe usługi.

Ogólna charakterystyka os

Osy cechują się charakterystycznym, żółto-czarnym ubarwieniem. Posiadają żądło, które pełni funkcję naturalnej broni w przypadku zagrożenia oraz narzędzia ułatwiającego uśmiercanie ofiar. Długość ciała osy to ok. 25 mm. Zakładają one gniazda o kulistym kształcie, wewntąrz których znajduje się plaster z jajami złożonymi przez królową. Opisywane owady są wszystkożerne. Żywią się nie tylko owocami, lecz także innymi owadami.

Żądło os

Jad os w większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla życia człowieka. Użądlenia są jednak bardzo bolesne (jest to spowodowane kompleksem protein), a w przypadku osób uczulonych, jad os może skutkować nawet wstrząsem anafilaktycznym. Szczególne niebezpieczeństwo stanowi użądlenie w okolicy jamy nosowo-gardłowej oraz układu oddechowego. Może wtedy powstać obrzęk, wymagający natychmiastowej pomocy lekarza. Właśnie dlatego tak ważne jest, by w porę skorzystać z usług fachowców, specjalizujących się w usuwaniu gniazda os. Nasza firma z Warszawy chętnie pomoże Ci pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Likwidacja gniazda os

Próba zwalczania gniazda os na własną rękę jest zabiegiem bardzo ryzykownym. Osy robią się szczególnie agresywne wraz ze wzrostem temperatury oraz liczebności owadów. Usuwanie os wymaga nie tylko dużego doświadczenia i pewności ruchów, lecz także sporej wiedzy. Proces likwidacji gniazda os rozpoczyna się od założenia odpowiedniego stroju ochronnego, dokładnie osłaniającego głowę oraz ręce. Szczególnie ważne jest, by podczas zwalczania owadów rękawy bluzy oraz nogawki były ściągnięte. Tak jak w przypadku szerszeni, usuwanie os rozpoczyna się w porze wieczornej, gdy wszystkie owady znajdują się w gnieździe. Następnym etapem zwalczania os jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych, których celem jest całkowite obezwładnienie owadów. Dopiero wtedy możliwa jest likwidacja gniazda.

Jeśli więc zdecydowałeś się zostawić zwalczanie gniazda os profesjonalistom, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Podczas usuwania niechcianych gości zachowujemy pełną ostrożność. Co więcej, gwarantujemy, że w żaden sposób nie naruszymy konstrukcji budynku. Głównym obszarem prowadzonej przez nas działalności jest miasto Warszawa.