TOMSON
ul. Arkuszowa 135
01-934 Warszawa
tel: +48 514 343 791
biuro@zwalczanieowadow.pl

Usuwanie gniazda szerszeni

Szerszenie to groźne owady, stanowiące duże niebezpieczeństwo dla osób, które je sprowokują. Jeśli zauważyłeś, że na twojej posesji znajduje się gniazdo szerszeni, nie czekaj – skorzystaj z usług naszej skutecznej firmy z Warszawy już dziś.

Ogólna charakterystyka szerszeni

Szerszeń europejski, zwany inaczej szerszeniem groźnym, to najwięszy owad z rodziny osowatych, występujący na terenie Europy Środkowej, w tym również Polsce. Szerszenie można poznać po charakterystycznym żółto-brunantno-czerwonym ubarwieniu, z czarnym deseniem. Posiadają one swoje siedliska przede wszystkim w lasach liściastych oraz dziuplach drzew. Często zdarza się jednak, że te nieprzyjemne dla człowieka owady budują swoje gniazda w pobliżu ludzi, np. w środku opuszczonych uli, w zagłębieniach ścian, pod dachami oraz w innych osłoniętych przestrzeniach. Warto wtedy skorzystać z usług specjalistów, mających doświadczenie w pozbywaniu się tych owadów. Nasza firma, działająca na terenie miasta Warszawa, chętnie pomoże Ci w tym procesie.

Jad szerszeni

Usuwanie gniazda szerszeni bez pomocy fachowców nie jest wskazane. Są to bowiem specyficzne owady, które łatwo jest sprowokować do ataku. Próba likwidacji szerszeni na własną rękę może skończyć się bardzo nieprzyjemnymi obrażeniami. Jad szerszeni jest podobny do jadu pszczół oraz os, jednak zawiera nieco większą dawkę toksyn, które skutkują bardzo silnym pieczeniem powstałej rany. Należy również zachować szczególną ostrożność, gdy jesteśmy uczuleni na jad opisywanych owadów – w tym wypadku samodzielne zwalczanie szerszeni może okazać się szczególnie niebezpieczne.

Zwalczanie gniazda szerszeni

Dostępne w sprzedaży owadobójcze środki chemiczne zazwyczaj nie przynoszą oczekiwanych efektów w procesie likwidacji gniazda szerszeni. Jest to jeden z wielu powodów, dla których warto skorzystać z pomocy fachowców, mających duże doświadczenie w usuwaniu tych niebezpiecznych owadów. Podstawowym elementem wyposażenia osoby, zajmującej się zwalczaniem szerszeni, jest specjalny strój ochronny, zakrywający całe ciało oraz głowę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że likwidacja owadów rozpoczyna się wieczorem, ponieważ są one wtedy obecne w gnieździe. Kolejnym etapem procesu zwalczania szerszeni jest użycie specjalistycznych środków chemicznych, które obezwładniają owady. Daje to możliwość bezpiecznego usunięcia gniazda oraz przewiezienia je w bezpieczne miejsce.

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się tych nieproszonych gości ze swojej posesji, zachęcamy do skorzystania z usług, oferowanych przez naszą profesjonalną firmę z Warszawy.